زن ترنس

ترنس مرد به زن (Male to Female یا MTF یا trans woman)

به تراجنسی‌هایی گفته می‌شود که در زمان تولد با اندام جنسی منتسب به مردان متولد می‌شوند، اما ذهن و روح آن‌ها کاملا متضاد با جسم و اندام جنسی آن‌ها است و دارای رفتار و افکار زنانه می‌باشند.

  • مراحل تغییر ترنس ام تو اف (MTF)
  1. درمان‌های پزشکی مانند جراحی تغییر جنس و هورمون درمانی. (مصرف استروژن و پروژسترون)
  2. تغییر مدارک شناسایی مانند اسم، شناسنامه، گذرنامه و غیره. (بستگی به قوانین کشور مورد نظر دارد.)
  3. تغییرات ظاهری مانند تغییر در پوشش، وسایل، صدا، حالات بدن و غیره.
  • جراحی‌ها
  1. بازسازی اندام جنسی منتسب به زنانه توسط جراح زنان یا جراح پلاستیک.
  2. بازسازی و بزرگ کردن پستان‌ها توسط جراح پستان یا جراح پلاستیک.
  • بعد از جراحی تغییرجنس مرد به زن نقش هورمون‌ها چگونه می‌شود؟

بعد از انجام جراحی‌های لازم که شامل تخلیه بیضه‌ها و ساخت واژن جدید هست دیگر در بدن این افراد هورمون‌هایی که مسئولیت صفات ثانویه در هر فرد را دارند تولید نمی‌شود و کم کم اثر صفات ثانویه مردانه که در بدن این فراد بوده از بین می‌رود اما باید حتما زیر نظر پزشک متخصص غدد آشنا به مسائل ترنسجندها هورمون‌تراپی را پیش بگیرند. و معمولا برای ایجاد صفات ثانویه زنانه و جلوگیری از رویش ریش‌ها، تغییرات عضلانی و توزیع چربی‌ها در بدن به فرم زنانه به ترنس‌های خانم استروژن و داروهای ضد آندروژن داده می‌شود تا بتوانند با استفاده از هورمون‌ها ظاهری زیبا و زنانه داشته باشند و حس آرامش روحی را بدست آورند و از میزان آشفتگی و بی‌قراری که این عزیزان در تمام طول زندگانی خود تجربه کرده‌اند کاسته شود.

  • جراحی‌های تغییرجنس مرد به زن شامل چه جراحی‌هایی است؟

طبق آماری که در سازمان جهانی ارائه شده جراحی تغییر جنس (تغییر جنسیت) مرد به زن آسان‌تر، ارزان‌تر و موفق‌تر از جراحی تغییر جنس (تغییر جنسیت) زن به مرد است. به همین دلیل تعداد زنانی که جراحی انجام می‌دهند نسبت به مردان کمتر است.

در روند جراحی‌های تطبیق جنسیت مرد به زن بیضه‌ها و بیشتر آلت تناسلی یا پنیس طی روش انتخابی فرد متناسب با بدن شخص برداشته می‌شود و مجرای ادراری کوتاه‌تر می‌شود و آلت تناسلی زنانه‌ای که شامل واژینوپلاستی، والوپلاستی و... هست و طی ساخت واژن جدید یک کلیتوریس جدید که بخش حسی است از کلاهک پنیس ایجاد می‌شود. در این عمل پروستات مردان حذف نشده و در جای خود باقی می‌ماند.

برای رزرو نوبت و دریافت مشاوره و کسب آگاهی بیشتر و دریافت هزینه عمل حتما با ما تماس حاصل فرمایید.