مرد ترنس

ترنس زن به مرد (Female to Male یا FTM یا trans man)

به تراجنسی‌هایی گفته می‌شود که در زمان تولد با اندام جنسی منتسب به زنان به دنیا می‌آیند، اما ذهن و روح آن‌ها کاملا متضاد با جسم و اندام جنسی آن‌ها است و دارای رفتار و افکار مردانه می‌باشند.

  • مراحل تغییر ترنس اف تو ام (FTM)
  1. مراحل تغییر جنس، جراحی تصدیق جنسیت و هورمون درمانی (مصرف تستسترون)
  2. تغییر اجتماعی: که شامل تغییر نام، تغییر پوشش و ابراز خود به خانواده، دوستان و محل کار است.
  3. اصلاح نام و مشخصات در مدارک شناسایی (بستگی به قوانین کشورمورد نظر دارد)
  • جراحی ها
  1. برداشتن رحم و تخمدان‌ها توسط جراح و متخصص زنان.
  2. بازسازی و کوچک سازی پستان‌ها توسط جراح پستان یا جراح پلاستیک.
  3. بازسازی اندام جنسی منتسب به مردانه با جراحی پلاستیک.

 

  • بعد از جراحی تغییرجنس زن به مرد نقش هورمون‌ها چگونه می‌شود؟

بعد از انجام جراحی‌های لازم که شامل تخلیه رحم و تخمدان‌ها هست دیگر در بدن این افراد هورمون‌هایی که مسئولیت صفات ثانویه در هر فرد را دارند تولید نمی‌شود و کم کم اثر صفات ثانویه زنانه که در بدن این فراد بوده از بین می‌رود و ویژگی‌های ثانویۀ جنس مرد مثل ریش یا ایجاد موهای بدن و خط طاسی مردانه بوجود می‌آیند اما باید حتما زیر نظر پزشک متخصص غدد آشنا به مسائل ترنسجندها هورمون‌تراپی را پیش بگیرند. و معمولا برای ایجاد صفات ثانویه مردانه و تغییراتی چون رویش ریش‌ها، کلفت شدن صدا و  تغییرات عضلانی و توزیع چربی‌ها در بدن به فرم مردانه به ترنس‌های مرد تستوسترون و داروهای آندروژن داده می‌شود تا بتوانند با استفاده از هورمون‌ها ظاهری مردانه و دلخواه داشته باشند و حس آرامش روحی را بدست آورند و از میزان آشفتگی و بی‌قراری که این عزیزان در تمام طول زندگانی خود تجربه کرده‌اند کاسته شود.

  • جراحی‌های تغییرجنس زن به مرد شامل چه جراحی‌هایی است؟

در روند جراحی‌های تطبیق جنسیت زن به مرد که بطور کلی شامل 4 جراحی مجزا و سنگین هست که به ترتیب شامل جراحی تخلیه رحم و تخمدان‌ها، تخلیه پستان‌ها، واژینکتومی (تخلیه کانال واژن) و بازسازی آلت تناسلی مردانه یا پنیس که طی روش انتخابی فرد (فالوپلاستی، متودیوپلاستی) و متناسب با بدن شخص انجام می‌گیرد، می‌باشد. طی روش فالوپلاستی اندام تناسلی مردانه جدید از بافت ساعد یا سایر بخش‌های بدن که حس جنسی را ایجاد می‌کند ساخته می‌شود و یک سخت و طولانی است. همچنین ایجاد مجرای ادراری طویل مشابه ساختار آناتومی مردان سخت‌ترین بخش ماجرا است، و طی روش متودیوپلاستی اندام تناسلی جدید مرد ترنس که با استفاده از آزاد سازی خود کلیتوریس موجود در ناحیه ژنیتال شخص ایجاد می‌شود و حس جنسی کاملی دارد.

لازم به توجه هست که شما عزیزان می‌توانید جراحی‌های تخلیه رحم و تخمدان‌ها و تخلیه پستان را به صورت همزمان پیش خانم دکتر الهه افشاری انجام دهید و بهترین نتیجه را دریافت کنید.

برای رزرو نوبت و دریافت مشاوره و کسب آگاهی بیشتر و دریافت هزینه‌های عمل حتما با ما در ارتباط باشید و یا با شماره 02122759036 تماس حاصل فرمایید.