• 7 نکته در رابطه با رنگ کردن موها در دوران بارداری مهم هست؛
  1. اگر قصد رنگ کردن موهایتان را دارید بهتر است چند هفته پیش از اقدام به بارداری، این کار را انجام دهید.
  2. اگر می‌خواهید در دوران بارداری رنگ موهایتان را تغییر بدهید، بهتر است به جای رنگ موهای شیمایی از اسپری‌های رنگ موی موقت که فقط سطح مویتان را می‌پوشانند و به پوست سرتان نمی‌رسند و آثار شیمیایی آن‌ها جنین شما را تهدید نمی‌کنند، استفاده کنید.
  3. هرچند که هنوز مطالعات و توصیه‌های خاصی از طرف سازمان غذا و داروی آمریکا ( FDA ) در مورد ضرر رنگ کردن موها در دوران شیردهی انجام نشده است اما متخصصان می‌گویند بهتر است تا حد امکان از رنگ کردن موهایتان در دوران شیردهی هم خودداری کنید.
  4. هرگز در 3 ماهه اول بارداری، موهایتان را رنگ نکنید و یا در معرض بوی رنگ قرار نگیرید. اثر شیمیای منفی رنگ در 3 ماهه اول بارداری روی جنین، خیلی بیشتر از 3 ماهه دوم یا سوم است.
  5. استفاده از رنگ موهای گیاهی در دوران بارداری یا شیردهی ضرری برای مادر یا فرزند ندارد.
  6. 3 ماهه دوم بارداری بهترین زمان برای رنگ کردن موهای مادران بارداری است که به هردلیل تصمیم دارند موهایشان را رنگ کنند زیرا امکان آسیب پذیری جنین در 3 ماهه دوم بارداری کمتر از 3 ماهه اول یا سوم است.
  7. اگر در 3 ماهه سوم بارداری می‌خواهید خودتان در منزل موهایتان را رنگ کنید، باید اول دستکش بپوشید، به صورت‌تان ماسک بزنید و ترجیحاً در هوای آزاد انجام دهید و حتما از رنگ موهای کم یا بدون آمونیاک و پروکسید استفاده کنید.


سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

برای دریافت نوبت و مشاوره و کسب آگاهی بیشتر حتما با ما تماس حاصل فرمایید.